عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

اگر به‌تازگی تصمیم به جراحی بینی گرفته باشید، احتمالاً یکی از دغدغه‌های شما خطرات و عوارض ناشی از این جراحی است. به‌طورکلی، انجام عمل رینوپلاستی برای بیشتر افراد، بی‌خطر و بی‌ضرر است؛ اما برای برخی از افراد، به دلایل شرایط خاص بسیار پر ریسک و خطرناک بوده و عوارض متوسط تا شدیدی در پی خواهد داشت. اگر در فکر انجام جراحی زیبایی بینی هستید، دانستن نکات مربوط به رنو پلاستی و شرایط عمل، می‌تواند کمک بسزایی در تصمیم‌گیری آگا‌هانه، جلوگیری از ایجاد عوارض و انجام یک جراحی موفق کند. در ادامه به پاسخ سؤال عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است نیز می‌پردازیم.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یک عمل زیبایی برای تغییر شکل بینی و کمک به بهبود ظاهر کلی صورت شما است. جراحان زیبایی این عمل را باتوجه‌به خواسته‌ها و نیاز‌های منحصربه‌فرد هر بیمار سفارشی می‌کنند. برخی از مشکلات رایجی که می‌‌توان با جراحی زیبایی بینی برطرف کرد عبارت‌اند از: بینی بیش از حد پهن یا بزرگ، برآمدگی روی پل بینی، انحراف تیغه بینی، شکستگی بینی یا افتادگی نوک بینی. این مشکلات می‌توانند به طور مستقیم بر اعتمادبه‌نفس فرد نسبت به ‌ظاهر اثر بگذارند و منجر به تصمیم برای جراحی بینی شوند.
به طور خلاصه چند مورد از تغییراتی که جراح زیبایی شما ممکن است از طریق جراحی بینی در بینی شما ایجاد کند عبارت‌اند از:
• تغییر سایز
• صاف‌کردن پل
• باریک شدن سوراخ‌های بینی
• تغییر شکل نوک
• تغییر زاویه

نکات مهم قبل از عمل بینی

آگاهی نسبت به شرایط فردی مهم‌ترین فاکتور قبل از انجام رینوپلاستی است. بااین‌حال، نکات مراقبتی دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند خطرات را کاهش دهد. انتخاب اینکه آیا جراحی بینی انجام شود به اهداف و نیاز‌های فردی شما بستگی دارد. بسته به دلایلی که برای انجام جراحی زیبایی بینی دارید، باید بدانید که این روش چه چیزی به همراه دارد و روند بهبودی و خطرات ناشی از آن چگونه است.
یکی از عوامل دیگری که باید در نظر بگیرید سلامت روانی و جسمی شماست. یکی از گروه‌های هدف پاسخ به سؤال عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است افراد کمال‌گرا هستند برای انجام هر گونه عمل جراحی، باید از نظر روانی سالم باشید تا پیامد‌های انتخاب خود را درک کنید و انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است

به‌طورکلی رینوپلاستی نیز درست مانند هر روش جراحی دیگر محدودیت‌هایی دارد که باید پیش از شروع موردتوجه پزشک قرار گیرد. قبل از انجام جراحی پزشک شما، آزمایش‌های لازم را انجام می‌دهد تا مطمئن شود که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی هستید یا خیر.
• مبتلایان به بیماری‌های قلبی – عروقی – خودایمنی: باتوجه‌به حیاتی بودن سلامت جسمانی در طول عمل، پزشک باید از سلامت جسمانی مراجعه‌کننده مطمئن شود؛ بنابراین افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی، اختلالات خودایمن بسیار شدید نظیر لوپوس وام اس و اختلال EB ، کاندیداهای مناسبی جهت عمل رینوپلاستی نیستند.
• افراد مبتلا به بیماری‌های روانی: بیشتر مبتلایان به بیماری‌های روحی و روانی از افسردگی، وسواس فکری یا کمال‌گرایی بسیار رنج می‌برند. پس از عمل در صورت عود علائم بیماری، ضربات شدیدی به روح و روان این بیماران وارد می‌شود، بنابراین پزشکان و جراحان زیبایی از انجام عمل رینوپلاستی بر این گونه افراد امتناع می‌کنند.
• مبتلایان به آسم و سندرم‌های درگیرکننده تنفسی: آسم یکی از شایع‌ترین بیماری‌های التهابی مزمن در مسیر ورود و خروج راه هوایی به ریه‌هاست. در صورت هرگونه تغییر در حجم لوله‌های تنفسی بخصوص بینی، امکان تشدید بیماری و حملات آسم بیشتر می‌شود.
• زنان باردار و شیرده: ماده بیهوشی مورداستفاده جهت انجام رینوپلاستی تا چند روز در بدن مادر می‌ماند و از طریق تبادلات خونی مادر و جنین یا شیردهی می‌تواند به بدن کودک منتقل شود و اثرات سوء فراوانی بر رشد سیستم عصبی – ایمنی جنین یا کودک بگذارد.
• افرادی به مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر، سیگار وابستگی دارند: یکی از شرایط کاندیداتوری جهت عمل رینوپلاستی، عدم مصرف مواد مخدر، سیگار و الکل به مدت ۲ هفته است. به‌طورکلی، مواد دارای نیکوتین تأثیر منفی بر درصد اکسیژن خون داشته و فرایند بهبودی را طولانی می‌کنند.

خطرات جراحی بینی چیست؟

در برخی موارد، خطرات بعد از جراحی نیز ممکن است ایجاد شوند. برخی از این خطرات عبارت‌اند از:
• خطر ابتلا به خونریزی بینی، نیاز به درمان بیشتر و خطر بسیار کمی عفونت بینی وجود دارد.
• تورم محدود در پوست در زمان جراحی ممکن است ناهنجاری‌ها یا عدم تقارن‌های زمینه‌ای را پنهان کند که بعداً قابل‌مشاهده است.
• بهبود غیرقابل‌پیش‌بینی یا پاسخ به مراحل جراحی ممکن است باعث بی‌نظمی‌ها یا عدم تقارن‌های جدیدی شود که می‌تواند هفته‌ها یا ماه‌ها پس از جراحی ظاهر شود. این بی‌نظمی‌ها ممکن است احساس شوند یا قابل‌مشاهده باشند.
• به‌ندرت، قرمزی خفیف پوست ممکن است رخ دهد. اگر قبلاً جراحی زیبایی بینی انجام داده باشید، احتمال قرمزی پوست بیشتر است.
اصلی‌ترین خطر در طی عمل جراحی بینی، بیهوشی عمومی است که در برخی از زیباجویان، جدی‌تر از دیگران است.
نکته بسیار مهم این است که با انتخاب یک جراح معتبر می‌توانید خطرات را تا حد زیادی کاهش دهید.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

چه افرادی کاندید مناسب جراحی بینی هستند؟

در کنار پاسخ به پرسش عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است، باید افرادی که کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستند نیز موردتوجه واقع شوند. اگرچه اکثر افراد می‌توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند، شما باید کاندیدای خوبی برای موفقیت این عمل باشید؛ اما پزشکان زیبایی، برخی موارد را جهت کاندیداتوری در نظر می‌گیرند:
• سلامت جسمانی:
سلامتی یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده مناسب‌بودن شما برای جراحی بینی است. شما باید از سلامت خوبی برخوردار باشید و از شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی و بیماری‌های ریوی مانند ذات‌الریه که ممکن است موفقیت عمل شما را تهدید کند، به‌دور باشید. گاهی در طی جراحی، واکنش‌های آلرژیک نسبت به داروی بیهوشی می‌تواند گریبان گر سلامت فرد شود، تا جایی که ممکن است عوارض جانبی باقی بماند و در فرایند نقاهت پس از عمل اختلال ایجاد کند. به این منظور بهتر است پیش از انجام عمل جراحی، جراح و متخصص بیهوشی را در مورد هر گونه دارو، مکمل، آلرژی یا مشکلات سلامتی که ممکن است اختلالی در روند جراحی ایجاد کند، مطلع کنید.
• انتظارات واقع‌بینانه:
صرف‌نظر از سن، بیمارانی که به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند، باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد آنچه می‌خواهند با این عمل به دست آورند، داشته باشند. یک جراح زیبایی در ابتدا به شما توضیح خواهد داد که چه چیزی با این روش ممکن است و چه چیزی ممکن نیست. آن‌ها همچنین اطلاعاتی در مورد آنچه که در طول درمان و بهبودی باید انتظار داشته باشید را ارائه می‌دهند.
• سن:
یکی از مواردی که در پاسخ به سؤال عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است لحاظ می‌گردد، سن فرد مراجعه‌کننده است. معمولاً اجزای صورت در زنان حدود ۱۸ سالگی و در مردان ۲۳ سالگی کاملاً رشد می‌کنند. به‌این‌ترتیب، افراد جوان‌تر ممکن است کاندیدای مناسبی برای جراحی نباشند. کاندید مناسب علاوه بر داشتن ویژگی‌های صورت، باید درک خوبی از جراحی زیبایی داشته باشد و بلوغ عاطفی از خود نشان دهد.

سخن پایانی

جراحی رینوپلاستی نیز مانند هر جراحی دیگر ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. بااین‌حال، قبل از انجام جراحی زیبایی بینی، جراح وضعیت شما را ارزیابی می‌کند تا واجد شرایط بودن شما برای این عمل را مشخص کند. در پاسخ به پرسش عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است باید گفت انجام عمل رینوپلاستی، برای تمام کسانی که از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند، خطرناک است. بسیار مهم است که تمام اطلاعات لازم را صادقانه ارائه دهید تا اطمینان حاصل شود که جراحی عاری از عوارض است و نتایج رضایت‌بخشی دارد. مراجعه به پزشکان زبده، حرفه‌ای و پیگیر، تأثیرات رضایت‌بخشی در اعتمادبه‌نفس شما نسبت به اجزای چهره خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *